Çmimet e naftës rriten

26/02/2020 9:03 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, u rritën me 0.56 për qind dhe u tregtuan me 55.26 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, u rritën me 0.72 për qind dhe u tregtuan me 50.26 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi ditën e sotme me 0.57 për qind dhe u tregtua me 1,644.38 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of