Çmimet e naftës shënojnë rënie

07/11/2019 8:33 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie edhe mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 7 cent dhe u tregtuan me 61.67 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 6 cent dhe u tregtuan me 56.29 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishte në nivele të qendrueshme mëngjesin e ditës së sotme dhe u tregtua me 1,490.38 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of