Çmimet e naftës shënojnë rritje

09/11/2017 9:25 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rritje mëngjesin e ditës së sotme, duke lënë pas rënien që shënuan një ditë më parë.

Treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ishin në nivel të qendrueshëm mëngjesin e ditës së sotme dhe shumë pranë nivelit të tij më të lartë 56.82 dollarë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1.283.45 dollarë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of