Çmimet e naftës shëojnë rënie

30/01/2020 9:04 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të enjteje.

Kështu, treguesit referencë ëpr naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 95 cent ose me 1.6 për qind dhe u tregtuan me 58.86 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 84 cent ose me 1.6 për qind dhe u tregtuan me 52.49 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit avancoi me 0.3 për qind, dhe u tregtua me 1,581.42 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of