Çmimet e naftës shnëojnë rënie

17/09/2019 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e ditës së sotme.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 0.1 për qind dhe u tregtuan me 68.96 dollarë amerikanë për fuçi.

Ndërsa treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 0.87 për qind dhe u tregtuan me 62.25 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit ishte në nivele të qëndrueshme dhe u tregtua me 1,497.48 dollarë amerikanë për onz.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of