Çmimet e naftës shënojnë rënie

27/11/2018 9:13 AM 0 komente

Çmimet e naftës shënuan rënie mëngjesin e kësaj të marte.

Kështu, treguesit referencë për naftën e papërpunuar amerikane, WTI, ranë me 52 cent dhe u tregtuan me 51.11 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes u rritën me 1.21 dollarë dhe u tregtuan me 51.63 dollarë amerikanë për fuçi.

Indeksi i çmimit të arit u rrit me 0.2 për qind dhe u tregtua me 1,220.19 dollarë amerikanë për onz.

Treguesit referencë pët naftën e papërpunuar europiane, Brent, ranë me 21 cent dhe u tregtuan me 60.27 dollarë amerikanë për fuçi. Kontratat e së ardhmes u rritën me 1.68 dollarë dhe u tregtuan me 60.48 dollarë amerikanë për fuçi.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of