Çmimet e produkteve bujqësore, 2018

09/09/2019 9:02 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInstituti i Statistikave raportoi se në vitin 2018 indeksi vjetor i çmimeve të prodhimeve bujqësore dhe blegtorale ka pësuar rritje. Referuar publikimit të dedikuar për Indeksin e Çmimeve të Prodhimeve Bujqësore INSTAT nënvizon se për vitin e shkuar ky indeks arriti në 101,2, nga 99,2 që ishte në 2017. Indeksi i çmimeve të prodhimeve bujqësore në vitin 2018 shënoi një rritje me 2,03 %, krahasuar me një vit më parë. “Në vitin 2018, indeksi i çmimeve të prodhimeve bimore shënoi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of