Cmimet: Luhatjet shqiptare dhe nderkombetare

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Viti 2010 nisi me një nivel çmimesh rreth 82 dollarë për fuçi në tregjet ndërkombëtare dhe rreth 132 lekë për litër në tregun shqiptar. Më pas deri në muajin maj, çmimet në tregjet ndërkombëtare u rritën vazhdimisht dhe arritën pranë 90 dollarë për fuçi. Rritje kjo që u reflektua në tregun shqiptar, ku çmimet kërcyen në rreth 147 lekë për litër (në disfavor në atë kohë ishte dhe kursi i këmbimit, ku 1 dollar i kaloi 110 lekë, nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of