Cmimet: po ulen apo nuk po rriten me!

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Indeksi i çmimeve te Konsumit per muajin korrik te ketij viti vjen me tregues pozitive. Per here te pare pas kaq muajsh, inflacioni ka zbritur nen kufirin maksimal te Bankes se Shqiperise prej 4%, duke ndalur ne 3.7%. Nje zhvillim qe ishte i pritshem ky, duke pasur parasysh frenimin e rritjes se çmimeve te ushqimeve ne tregjet nderkombetare dhe veprimit te efekteve sezonale ne vend. Edhe per muajin gusht nuk priten norma te larta inflacioni, duke pasur parasysh vazhdimin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of