Çmimet pritet të rriten 15-30%

15/02/2016 12:06 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa agjentët e tregut të pasurive të paluajtshme pohojnë se kërkesat për blerje janë në rënie, për shkak të fuqisë së dobët monetare dhe papunësisë së lartë; ndërtimet e reja “premtojnë” të vijnë në treg me çmime të larta, deri në 30% më shumë se ndërtimet e mëparshme në të njëjtën zonë. Kush do të blejë më në Tiranë…?   Nga Deada Hyka   Kushdo që ka në plan të blejë një apartament, sidomos në pallatet e reja në kryeqytet, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of