Cmimi i arit kalon 1,500 dollare

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint çmimi i arit arriti në një rekord mbi 1,500 dollarë për troy onz dhe argjendi kaloi mbi 45 dollarë javën e kaluar, teksa barra e borxhit të ekonomive perëndimore zgjoi interesin për metalet e çmuara. Investitorët po përqendrohen në frikën e zhvlerësimit të monedhave letër, si rrjedhojë e rritjes së inflacionit nga Kina në Europë dhe paralajmërimeve nga “Standard & Poor’s” se Shtetet e Bashkuara të Amerikës mund humbin vlerësimin e tyre prej A e trefishtë. Matthew Turner, analist […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of