Cmimi i energjise, biznesi zbulon kostot

12/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Leonard Mitro Rritja e çmimit Tarifat per konsumatoret jofamiljare te TL (Tension i Larte) priten te rriten me 98% duke shkuar nga 4.5 lek/kWh ne 8.70 lek/kWh, dhe mbi 50% per privatet qe perdorn TM (Tensioni i Mesem) dhe TU (Tensioni i Ulet) Perfaqesuesit e biznesit nuk pajtohen me rritjen e metejshme te çmimit te energjise elektrike, por, pavaresisht kesaj, nuk do ta kundershtojne ate. Pak dite perpara se Enti Rregullator i Energjise (ERE) te shpalle strukturen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of