Cmimi nuk eshte i drejte

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRaporti i Deloitte Central Europe per 500 kompanite me te medha ne Europen Qendrore e Lindore sjell kete radhe nje analize te biznesit konsumator ne kete rajon. Perballja me konkurrencen ne rritje dhe konsumatorin e kujdesshem, si po reagojne kompanite Në mjedisin aktual ekonomik, në të cilin ndodhet biznesi i konsumatorit në Europën Qendrore (EQ), ulja e kostove është një nevojë e domosdoshme. Fatkeqësisht, kjo nevojë ndahet nga ata konsumatorë që konsiderohen primarë në ecurinë e biznesit. Në krahasim me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of