Covid-19 ka shkatërruar ekonomitë në të gjithë botën, por jo në Tajvan.

21/12/2020 10:46 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Balsam Tigri. Ai i ka shpëtuar epidemisë dhe po mirëpret firmat që ishin zhvendosur në Kinë, shkruan The Economist   Tre vjet më parë, një studiues i njohur deklaroi se ekonomia e Tajvanit ishte “në prag të vdekjes”. Këto fjalë ishin ekstreme, por mendimi u përhap gjerësisht. Tajvani u përball me një mori problemesh në dukje të pazgjidhshme. Shumë nga kompanitë më të mira ishin zhvendosur në Kinë; pagat ngecën në vend; rritja ishte gjithnjë e më e ulët dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of