COVID-19 po shkakton një krizë në mikrokredi

07/09/2020 11:53 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Huadhënësit meritojnë mbështetje dhe besim, por duke iu bindur rregullave. Kredia aty ku duhet   Sot, portofolat e huazimit të institucioneve të mikrofinancave (MFIS) vlejnë totalisht 124 miliardë dollarë. Por industria është në telashe. COVID-19 po shtrëngon financat e saj. Pagesat që zakonisht dorëzohen personalisht në para të thata, kanë rënë, por bankat dhe investitorët, të cilët sigurojnë fondet e financave, sërish presin para. Një ngërç po afrohet Në vendet në zhvillim, një numër i madh njerëzish kanë humbur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of