COVID-19 rriti kërkesën për veshje shtëpie; Shqiptarët shpenzuan më tepër për fëmijët në 2020

22/02/2021 10:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint2020 do të mbahet mend si viti i pandemisë, e cila ka pasur ndikim të fortë në ekonominë globale. Në këtë nuk mund të bënte përjashtim Shqipëria dhe aq më pak sektori i veshjeve. Megjithatë duket se kompanitë janë përshtatur. Drejtoresha ekzekutive e “Fashion Group Albania”, Elda Hysenbelli, tha për “Monitor” se kërkesa ka qenë më e lartë në 2020 për veshje praktike dhe komode për të qëndruar në shtëpi. Tendenca në rritje e kërkesës u pa edhe pas hapjes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of