Dallgët që kërcënojnë turizmin

24/06/2019 2:59 PM 0 komente

Shqipëria është përgatitur që këtë vit të presë 6.6 milionë turistë. Kjo është shifra zyrtare, larg optimizmit fillestar, i zbehur nën dallgën e përplasjeve politike që kanë alarmuar agjencitë e huaja. Teksa turistët gjermanë, polakë, i gjejmë duke u relaksuar në Golem dhe mirëkuptues për situatën e përgjithshme, bizneset e hotelerisë shprehen të shqetësuar për perspektivën në vitin 2020. Ulja e rezervimeve do të ishte fatale për investimet miliona euroshe të tyre. Polakët konfirmojnë se ka tkurrje të numrit të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of