Davos: Me pak frike per ekonomine globale

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPor inflacioni mund te rrezikoje perspektiven afatgjate te zhvillimit global Pjesëmarrësit në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, i zhvilluar javën e kaluar, shprehën besimin se ekonomia globale po ecën mirë. Ekonomia globale dominoi debatet në resorsin zviceran të skive, dhe, pas rritjes së fortë të papritur globale në 2010-n, nivelet e optimizmit ishin më të larta se çdo mbledhje tjetër e Davosit që nga viti 2007. Profesor Nouriel Roubini i “Roubini Global Economics”, i njohur gjithashtu si “Z. Gjykues”, deklaroi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of