Debati nëse duhet të punohet të dielën në Kosovë

24/02/2020 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDisa Komuna të Kosovës po e shqyrtojnë mundësinë që të mos punohet të dielave. Por, Oda Ekonomike Amerikane dhe Oda Ekonomike e Kosovës kanë dalë kundër vendimit të disa komunave që urdhërojnë bizneset të mos punojnë të dielave. Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka komentuar këtë vendim që po e shqyrtojnë komunat. Mustafa si ekonomist ka thënë se pse të mos punohet ditëve të diela? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kundërshtuar idenë që e diela të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of