Deeuroizimi, Kuvendi-BSH-së: Vlerësoni ndërhyrjet për stabilizimin e kursit, të mos cenohen eksportet

07/05/2018 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintJanë të paktën 18 rekomandime në projektrezolutën e Kuvendit të Shqipërisë, për Bankën Qendrore, të lidhura me aktivitetin e saj në vijim. Ashtu sikurse pritej, një vëmendje e veçantë i është kushtuar politikës së stimulimit të përdorimit të monedhës vendase si dhe efektit të mundshëm të saj në kursin e këmbimit. Konkretisht lidhur me deeuroizimin, Kuvendi i kërkon BSH-së që “të ndjekë në vazhdimësi zhvillimet financiare dhe ekonomike në vend, për të vlerësuar efektet që do të ketë aplikimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of