Deficitet buxhetore duhet të varen nga niveli i papunësisë

14/12/2020 8:52 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Disiplina e duhur. Debatet për stimujt po shpërthejnë kudo. Koha për buxhetim, të bazuar në rregulla, shkruan The Economist   Parashikuesit ekonomikë nuk kanë faj që janë të pasigurt. Teksa COVID-19 vazhdon të përhapet i shfrenuar në Europë dhe Amerikë, ekonomia botërore po merr një goditje tjetër nga pandemia. Konsumatorët e Amerikës hezitojnë sërish; Sektori i shërbimeve të Europës po kontraktohet. Në të njëjtën kohë, perspektiva e vaksinimit masiv në vitin 2021, rrit mundësinë e një rikuperimi të menjëhershëm. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of