Deficiti-buxhetor: A po ulen rreziqet fiskale!

30/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Pas kërkesës së Bankës së Shqipërisë për ngushtim të deficitit buxhetor, qeveria ndërhyn për ngushtimin e tij gjatë tre muajve të fundit të vitit. Do të ulen shpenzimet, ndërkohë që do të vazhdojë ritmi i investimeve, sidomos i projekteve në valutë të huaj. A ka çuar sjellja fiskale në zhvlerësim të lekut dhe a ka rreziqe rritja e deficitit Ndërkohë që deficiti buxhetor ka vazhduar të thellohet gjatë 7 muajve të këtij viti, duke vënë nën presion ekonominë, për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of