Deficiti buxhetor mund të zgjerohet në 5,4%, financimi është i sigurt

20/04/2020 12:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj   Në Aktin e Parë Normativ të Buxhetit, deficiti u zgjerua në 3.9% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB). Fondi Monetar Ndërkombëtar, në raportin e fundit, parashikon një deficit më të zgjeruar prej 5.4% dhe ne nuk e përjashtojmë mundësinë për këtë skenar, tha Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, në një intervistë për Monitor. Ajo sqaroi se rreth 700 milionë euro janë financime të siguruara tashmë nga mbështetja e FMN, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of