Deklarata / Sejko konfirmon optimizmin e BSH për 2021

08/02/2021 11:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë konfirmoi të mërkurën projeksionet për një rimëkëmbje graduale të ekonomisë. Pas mbledhjes së Këshillit Mbikëqyrës, Guvernatori Gent Sejko, tha se ekonomia shqiptare pritet të shënojë norma relativisht të shpejta dhe të qëndrueshme rritjeje në dy vitet në vijim. Skenari është ndërtuar mbi supozimin e zbutjes graduale të masave të marra për kontrollin e pandemisë dhe reduktimin progresiv të pasojave të saj. Banka e Shqipërisë vlerëson se aktiviteti ekonomik në vend ka vijuar të rikuperohet më tej në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of