Delivery, si mbijetesë për restorantet dhe kafenetë

20/04/2020 12:25 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Baret e restorantet u mbyllën të parët në kuadër të masave për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Janë të fundit që do të hapen sikurse përsëritet shpesh. Shumica po kërkojnë alternativa mbijetese, për të ndalur disi hemorragjinë e biznesit dhe kalimi tek “delivery” është një prej tyre. Disa parapëlqejnë ta bëjnë këtë të vetëm, të tjerë zgjedhin platforma të dedikuara, por të gjithë bien dakord se biznesi sot duhet të tregohet elastik. Kushtet e vështira kanë sjellë pezullimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of