Dëmi sipas sektorëve, kryesojnë banesat private

10/02/2020 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërveç dëmeve në banesa, tërmeti i 26 nëntorit ka shkatërruar objekte publike me ndikim të lartë social si shkolla, qendra shëndetësore dhe objekte të tjera publike. Banesat, 11,490 duhen rindërtuar tërësisht, 83,745 riparim Nga vlerësimet finalë 11.490 njësi banimi kategorizuan si plotësisht të shkatërruara dhe do të rindërtohen nga e para. 83,745 njësi strehimi të tjera u dëmtuan pjesërisht ose lehtësisht dhe kanë nevojë për riparim. Në përgjithësi, 18% e njësive totale të banesave janë dëmtuar në zonat e prekura. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of