Demografia mund të jetë ende një forcë e cila të shkaktojë divergjencë brenda BE-së

20/01/2020 3:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAjo mund të përkeqësojë ndasitë veri-jug dhe lindje-perëndim Për drejtuesit bullgarë, procesi i rekrutimit po shndërrohet gjithnjë e më shumë në një makth të vërtetë. Gjetja e një tornitori të aftë mund të zgjasë më shumë se gjashtë muaj, dhe kërkon shpenzimin e një sasie të caktuar parash nga agjencia e rekrutimit që do të merret më këtë proces, shkruan The Economist. Tornitorët me eksperiencë po dalin ose kanë dalë në pension, ankohet Julian Stephanov, i cili drejton një firmë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of