Dera që na u hap përgjysmë

14/11/2016 11:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria nuk po i bind plotësisht europianët. Negociatat do të hapen, por me kusht. Kryefjala është Reforma në Drejtësi. Në mesin e dhjetorit të këtij viti, propozimi i KE-së do të vlerësohet nga Këshilli Europian ku dhe do të merret një vendim se si do të procedohet më tej me hapjen e negociatave nëse Shqipëria përmbush prioritetin e kësaj reforme. Ekspertët thonë se ky është më shumë një mesazh për politikën Nga Elona Bedalli Dy vjet nga marrja e statusit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of