Deshira per Biznes

23/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Sipas publikimit më të fundit të Flash Eurobarometer mbi mendësinë e sipërmarrjes, BE qëndron ende pas Shteteve të Bashkuara, por gjithsesi më shumë se gjysma e të rinjve europianë kanë dëshirë të bëhen sipërmarrës në pesë vitet e ardhshme. Gjatë viteve të fundit Drejtoria e Përgjithshme për Sipërmarrjet dhe Industrinë në Komisionin Europian është fokusuar në studimin e zhvillimit të sipërmarrjes në Vendet Anëtare të Bashkimit Europian (BE).  Kompanitë e vogla varen nga sipërmarrësit, që janë individë që kanë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of