Detajet e faturës 1 miliard euro për rindërtimin

10/02/2020 8:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProcesi i rindërtimit të banesave, objekteve te tjera të shtetit dhe biznesit, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të përfundojë deri në fund të vitit 2024 me një shumë prej rreth 1 miliardë eurosh, e cila do të financohet me 300 milionë euro nga burime të brendshme dhe pjesa tjetër nga donatorët dhe OJF-të. Mbi 800 milionë euro nevojiten vetëm për strehimin e banoreve. Ja fatura e dëmeve dhe fazat e rindërtimit   Pasojat e tërmetit të 26 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of