Detyra e madhe  

25/01/2021 8:50 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vaksinimi i botës. Gara për të vaksinuar botën kundër Covid-19 ka nisur, duke shkaktuar probleme për shumë dhe duke ofruar mundësi për disa, shkruan The Economist   Brazili duket se është vendi ku vaksinimi kundër Covid-19 duhej të kishte nisur shpejt – dhe jo vetëm sepse po vuan rëndë nga sëmundja. Institutet mbresëlënëse të kryerjes së vaksinave – Butantan në San Paulo dhe Fiocruz në Rio de Zhaneiro – ofrojnë mbështetje të fortë për programet ekzistuese të imunizimit. Natália Pasternak, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of