Detyrat e shtëpisë për të përballuar konkurrencën

22/07/2019 4:56 PM 0 komente

Komisioni Europian i ka dhënë rekomandime Shqipërisë për të rritur konkurrueshmërinë, çka do e ndihmojë atë të përballojë presionin e tregjeve që po hapen me vendet e Bashkimit Europian. Sa i përket kapacitetit të vendit për të përballuar presionin konkurrues dhe forcat e tregut brenda Bashkimit Europian, në një raport të fundit, Komisioni Europian nënvizon se Shqipëria ka bërë njëfarë përparimi, por ka ende mangësi në mungesë njohurish sipërmarrëse dhe nivel të ulët të arsimit. “Shqipëria ka njëfarë niveli të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of