Dhoma Amerikane / Kërkohet harmonizimi i politikave tatimore me rajonin

09/03/2020 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryetari Dhomës Amerikane, Enio Jaço, gjatë një takimi të përfaqësuesve të Dhomës me drejtoreshën e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, pohoi se ka ardhur koha të krijojmë politika tatimore rajonale, që të jenë interesante dhe inkurajuese edhe për investitorët e huaj. “Jemi të gatshëm të bashkëpunojmë për ligjet tatimore”, ka thënë Jaço, i cili më herët e ka vënë theksin në faktin që Shqipëria nuk po i tërheq investitorët e huaj, ndërsa ne jemi më pak konkurrues në raport me rajonin. Ai […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of