Dilema e inflacionit dhe interesave

22/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Shkupi, Maks Sinemati Si eshte e ardhmja e ekonomise se Maqedonise dhe a ka mjedis ekonomiko-financiar te pershtatshem per firmat vendeser Perqindjet e interesit jane ende te larta, çmimet, sidomos te produkteve ushqimore, kane njohur, kohet e fundit, rritje te reja, inflacioni ndodhet ne nje nivel, relativisht te larte, por, sidoqofte denari nuk ka pesuar ndonje zhvleftesim qe te bjere ne sy. Kjo eshte, pak a shume, tabloja e pergjithshme e gjendjes ekonomike aktuale te Maqedonise. Megjithate, perfaqesues […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of