Dilema te ndryshme ne Amerike dhe eurozone

01/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Nga Daniel Gros[1] Financial Times  Ku eshte Banka Qendrore Europiane (BQE)r Vemendja e tregjeve financiare duket se eshte gozhduar te Federal Rezerve (FED) te Shteteve te Bashkuara, e cila deri tani ka ulur normat e interesit me 300 pike baze dhe, gjeresisht, pritet qe te ule me tej keto norma brenda nje periudhe te shkurter kohore. Ne kontrast me te, Banka Qendrore Europiane (BQE) nuk ka ndryshuar normat e interesit aspak qe nga koha e shperthimit te krizes […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of