Dilemat e qeverise

10/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të firmoset sa më shpejt autorizimi për kreditimin e karburanteve, në mënyrë që të mos dekurajohen investimet e huaja. Kohët e fundit qeveria po gjendet para presionit për rritjen e çmimit te energjise elektrike, presion ky i ndikuar nga situata shumë e vështirë financiare që po kalon KESH. Kemi kështu nga njëra anë logjikën ekonomike për të barazuar çmimin me koston (pavarësisht se në kosto futen dhe elementë që kanë të bëjnë me keqmenaxhimin në KESH, si humbjet në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of