Dita Ndërkombëtare e Lumturisë: Cilët janë njerëzit më të lumtur të Europës?

30/03/2015 11:08 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintHolandezët dhe danezët janë më të lumturit e Europës, sipas një raporti të Bashkimit Europian   Gjatë festës së Ditës Ndërkombëtare të Lumturisë, Bashkimi Europian publikoi një raport mbi lumturinë (dhe pakënaqësinë) në të gjithë BE-në, bazuar në një studimtë kryernëtë gjithë bllokunnë vitin 2013. Raporti mund të mbështesë thënien se “paratë nuk mund ta blejnë lumturinë”, sepse në bazë të asaj që deklaruan europianët, shëndeti i mirë është shumë më i rëndësishëm për të qenë i lumtur. Anketa u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of