Divorci i biznesit

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga M. Alla Ka nje prirje tek biznesmenet beqare, rreth 35-40 vjeç, te cilet pasi kane ndare mendjen qe te mos martohen ose te shijojne beqari te gjate, po aplikojne bashkejetesen me kontrate. Te mbeshtetur edhe nga legjislacioni shqiptar ata po gjejne forma dhe menyra ligjore per te mbrojtur bizneset e tyre. Te tjeret, ne raste te rralla divorcohen, pasi nje divorc shpesh eshte shkaterrim i biznesit te tyre. Por dhe kur ndodh kjo, zakonisht biznesi i mbetet bashkeshortit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of