“Dixhitalizimi, RTSH vjen si platformë, tashmë me 12 kanale”

16/09/2019 8:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Rezart Aga, Drejtor i Programacionit në TVSH   Nga 1 tetori, transmetimet analoge për Tiranën, Durrësin dhe Vlorën do të mbyllen në funksion të atij që njihet si dixhitalizimi. Drejtori i Programacionit në Radiotelevizionin Shqiptar, Rezart Aga, shprehet se, edhe fokusi në vetvete nuk ka qenë pasurimi i programacionit për TVSH-në, por plotësimi dhe ofrimi i një platforme me 12 kanale për teleshikuesit. “Ajo që ka ndodhur me dixhitalizimin dhe me gjithë këtë proces, është që Televizioni Publik vjen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of