Do të menaxhojë pronat shtetërore dhe investimet / Krijohet Korporata e Investimeve Shqiptare

26/11/2018 11:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria do të krijojë një Korporatë të re në pronësinë e saj që do të funksionojë si shoqëri aksionere, e cila do të administrojë dhe do të zhvillojë pronat e shtetit. Projektligji është miratuar nga Këshilli Konsultativ i Biznesit dhe pritet të miratohet brenda këtij viti. Objekti kryesor i korporatës do të jetë zhvillimi dhe menaxhimi i pronës shtetërore dhe kryerja e investimeve duke mobilizuar kapital shtetëror ose privat. Gjithashtu, korporata më e re shtetërore do të kryejë investime me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of