Dogana, të ardhurat u rritën 3.4% më shumë se një vit më parë

03/07/2017 11:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDogana e Kosovës përkundër ndikimeve të shumta fiskale, Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit dhe ndryshimeve të taksave doganore, ka arritur që për pesë muaj të këtij viti të tejkalojë të ardhurat doganore. Nga janari i këtij viti deri në qershor, ka realizuar të ardhura 466 milionë euro, apo rreth 16 milionë euro më shumë se në të njëjtën periudhë të vitit të kaluar. Këto i ka bërë të ditur drejtori i Doganës së Kosovës, Bahri Berisha. Në një intervistë për ‘KosovaPress’, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of