Dogana tejkalon me 8 milionë euro buxhetin

11/09/2017 12:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDogana e Kosovës ka vazhduar me performancë të mirë në arkëtimin e të hyrave. Dogana ka tejkaluar projeksionet buxhetore me afër 8 milionë euro më shumë. Kështu thuhet në një njoftim për media nga Dogana, ku theksohet se krahasimi në mes të viteve 2016 dhe 2017 në periudha të njëjta kohore tregon që Dogana ka një rritje prej 5.2% më shumë, apo shprehur në milion kjo është mbi 35 milionë euro më shumë. Sipas Doganës, gjatë vitit 2016 dogana kishte […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of