Dogane unike

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Qeveria shqiptare eshte duke perfunduar projektin per ngritjen e nje dogane te perbashket Kosove-Shqiperi. Qellimi: Ulje e procedurave deri ne 50% Se shpejti Kosova dhe Shqiperia do te kene nje dogane te perbashket. Ministria e Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacioneve eshte duke perfunduar projektin qe “lidh” dy doganat me qellimin per te lehtesuar transportin e njerezve dhe mallrave midis dy vendeve. Zevendesministri i Transportit, Ernest Noka, ka deklaruar gjate forumit te mbajtur ne “Panarin e Konfindustria” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of