Dollari amerikan i qendrueshëm

19/08/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nviele të qendrueshme kundrejt jenit mëngjesin e kësaj të hëne dhe u këmbye me 106.41 dollarë amerikanë për jen.

Edhe monedha e përbashkët, euro ishte në nivele të qëndrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1095 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 98.201 . DXY.

Dollari amerikan avancoi kundrejt frangëz zviceriane dhe u këmbye me 0.9795 dollarë amerikanë për franga zviceriane, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në më shumë se dy javët e fundit.

Dollari australian avancoi me 0.1 për qind kundrejt dollarit australian dhe u këmbye me 0.6784 dollarë amerikanë për dollarë australianë.

Yuani-i kinez ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0562 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of