Dollari amerikan i qendrueshëm

30/08/2019 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrushme kundrejt jenit mëngjesin e kësaj të premteje, duke u këmbyer me 106.49 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivele të qëndrueshme në 98.525 . DXY.

Monedha e përbashkët, euro, ra me 0.12 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1043 euro për dollarë amerikanë.

Franga zviceriane avancoi me 0.7 për qind kundrejt dollarit amerikan dheu këmbye me 0.9879 franga për dollarë amerikanë.

Sterlina u këmbye me 1.218 dollarë amerikanë.

Dollari australian ra me 0.31 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.67095 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re ra me 0.30 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6290 NZD për USD.

Yuani kinez humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.1495 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of