Dollari amerikan në nivele të qendrueshme

18/12/2019 9:03 AM 0 komente

Dollari amerikan ishte në nivele të qëndrushme mëngjesin e kësaj të mërkure kundrejt jenit dhe u këmbye me 109.45 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.243 .DXY.

Moendha e përbashkët, euro ishte në nivele të qendrueshme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1134 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3096 paund britanikë për dollarë amerikanë.

Lira turke humbi pikë kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 5.9090 lira turke për dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0044 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of