Dollari bie, euro rritet

10/12/2019 8:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të marte kundrejt euros dhe u këmbye me 1.1066 dollarë amerikanë për euro.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.623.DXY.

Ndërsa kundrejt jenit, dollari amerikan u këmbye me 108.62 yen dollarë amerikanë për jen.

Sterlina u këmbye me 1.3150 dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6560 NZD për USD. Ndërsa dollari australian u këmbye me 0.6828 dollarë amerikanë.

Yuan-i kinez u këmbye me 7.0371 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of