Dollari bie, euro rritet

12/12/2019 8:33 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë kundrejt euros mëngjesin e kësaj të enjteje, duke shënuar nivelin e tij më të ulët në më shumë se një muaj. Dollari amerikan u këmbye me 1.1143 euro.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 97.038 . DXY, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët në më shumë se katër muajt e fundit.

Kundrejt jenit, dollari amerikan u këmbye me 108.55 dollarë amerikanë për jen.

Paundi britanik avancoi me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3218 paund britanikë për dollarë amerikanë, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë që prej muajit mars.

Dollari australian u rrit me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.6882 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.6581 dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of