Dollari bie, jeni rritet

12/09/2018 9:22 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi 0.1 për qind kundrejt jenit, duke u këmbyer me 111.53 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit amerikan, që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ra me 0.1 për qind në 95.174 .DXY.

Dollari australian humbi 0.25 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7102 dollarë australianë për dollarë amerikanë.

Monedha euro ra me 0.3 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1576 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik humbi 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.3007 GBP për USD, duke lënë pas kështu nivelin e tij të lartë prej 1.3087 GBP për USD.

Yuan-i kinez shënoi humbjen e tij për të katërtën ditë rradhazi në tregjet offshore kundrejt dollarit amerikan.

Lira turke u këmbye me 6.4600 lira turke për dollarë amerikanë, duke lënë pas kështu nivelin e saj të ulët të një dite më parë ku u kmëbye me 6.4225 lira turke për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of