Dollari bie, jeni rritet

15/02/2019 9:32 AM 0 komente

Dollari amerikan humbi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt jenit. Ai ra me 0.1 për qind dhe u tregtua me 110.34 dollarë amerikanë për jen, njëkohësisht edhe niveli i tij më i ulët në më shumë se një javë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit avancoi me 0.1 për qind, duke shkuar në 97.1 . DXY.

Ndërsa monedha e përbashkët euro ra me 0.2 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.1274 euro për dollarë amerikanë.

Paundi britanik avancoi me 0.1 për qind mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2814 paund britanik për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of